proč nám to děláte

30. března 2015 v 19:11 | ahoj1200

nám ti děláte???Plačící

Ahojte dnes tu máma trochu smutnější téma.
Nedávno jsem četla článek o jedné fence ale bohužel ji nepomatuju
už název stránky ale použila jsem toto téma na referát a tak jsem se rozhodla napsat článek i vám. Ale to nebyl kopirajt tak jsem přidala něco svého jinak jedná se o fenku dole na obrázku.

Jak dlouho byla roztomilá mále fenka křížence uvázaná ke svodidlu, se můžeme jen dohodovat. Týden?14 dnů? Když jí přivezli do útulku, byla nejen vystrašená, ale také úplně vyhladovělá a žíznivá. Měla zlomenou jednu nohu, pravděpodobně se zamotala do obojku, na kterém byla připoutaná. Majitelé psů, koček nebo KRÁLÍČKU mají čím dál krutější nápady, jak se svých nechtěních miláčku zbavit: kočky vyhazuji do kontejneru, psy nechávají v lese…. Právě po vánocích je v útulnách nejvíc plno. Spousta lidi totiž vůbec nemá představu co to obnáší mít doma zvíře. A když dostanou chlupáče jako dárek a po pár dnech mají péče o něj dost, končí většinou zvířátko útulku, v tom horším případe ho nechají někde přivázané nebo ho postí jen tak ven.

Někteří mají najednou spoustu důvodů proč už zvířátko nemůžou mít.
Bud se znenadání objeví alergie nebo ne ně zvíře, podle jejich slov ničeho nic zaútočilo. Anebo prostě jen neví s novým členem rodiny budou dělat, když budou muset byt v práci nebo pojedou na dovolenou. Přitom kvůli dělené se nemusí svého čtyř nového kamaráda zbavovat. Existuje řada penzionu pro zvířata, kde je o ně po dobu nepřítomnosti paničku dobře postaráno, a pak si ho zase bez problému vyzvednete. Přes den, kdy rodina není doma, je zase možné využít psí školky nebo se domluvit z nákým sousedem, aby pejska vyvenčil.

Velký problém je ilegální prodej
Někteří prodejci nabízejí na internetu mnoho malých štěňátek za výhodné ceny, některé se třeba prodávají u benzínek nebo na náměstí. Problém ale je, že tato zvířata byla předčasně odebrána od svých matek, mají slabý imunitní systém a nejsou vycvičená. Žijí v otřesných podmínkách a mohou mít genetické vady, být vážně nemocná a během prvních měsíců života zahynou. Právě česká republika často slouží jako množírna psů, kteří pak putují do dalších zemí Evropy. Pokud by si vybíral/a zvířátko k vánocům je tedy potřeba se zaměřit na kvalitu chovné stanice!

Co dělat když člověk najde opuštěné zvířátko???
Pokud je zvíře zraněné, kontaktujte nejbližší záchranou stanici.
Kdyby šlo o neagresivního malého pejska nebo kočku, můžeš je odvézt di útulku ale lepší je zavolat policii, která zařídí, aby bylo o nalezence dobře postaráno. P žádném případě se nikdy nepokoušejte chytit volně pobíhajícího psa který by mohl být agresivní riskuješ tím že tě zraní.

Pro a proti
1:můžeš so o zvíře starat??psi a kočky se dožívají 15 až 10 let tak dlouho budou na tobě závislí
2: jsi alergik na zvířecí srst?
3: zvířátko stojí peníze : krmivo podestýlka… domluv se z rodiči
4: tvoje rodiče by měli rozhodnou jestli si můžeš zvířátko pořídit pokud ti nebylo 18 let.

tak to je vše a zatím čau

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama