Srpen 2015

knižní typy 1

31. srpna 2015 v 20:45 | ahoj1200
Ahojky tak dneska ještě jeden článek a to poslední musím všechno dohnat a ten článek bude knižní typy tak

DEME NA TO!

1: šmírák Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…
2: divočina Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť.

V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.
Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.
3: pět:Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla.
V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol.
Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…
4:ostrov lhářů: Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!
Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku.
Skupina čtyř přátel - Lhářů -, jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.
to je vše a zatím čaukýýs

týden 1

31. srpna 2015 v 20:28 | ahoj1200
Ahojky

tak nám uběhl zase týden což znamená článek týden a zítra už nám začíná škola jak se těšíte?? já vůbec tak DEME NA TO!


Začneme knížkami:
pomalu se prokousávám hunger gamas síla vzdoru už se blížím ke konci takže tet už se tam něco děje ale začátek knížky to byla hrůza takže bude recenze!
Pak jsem si do poličky dokoupila 2 dové knížky a to jedna je mysterium tremendum na kterou se teším a strašně mě zajímá

druhá je dech na který mě nalákala rodaw z kanálu knihánkov odkaz na blog: http://knihankov.blogspot.cz/ tak doufám že bude tak dobrá

Pak film a ze tenhle týden jsem stihla jen jeden a to stážisti koukla jsem se na něj vlastně z důvodu že tam hraje Dylan O´brein ale na konec to nebyla taková blbost a milé překvapení doporučuji kouknout

A pak seriály a to dokoukala jsem teen wolf a strašně mě štve že musím čekat do ledna na novou sérii. Kdo má rád Dylana O´breina a nebo vlkodlaky a nebo hezký kluky a nebo stačí mít rád nadpřirozeno tak tohle jsi zamilujete já jsem si tam zamilovala všechny postavy a je to skvělý seriál tak koukněte

Tak to je vše a zatím čaukýýs

hot newts

31. srpna 2015 v 19:59 | ahoj1200 |  filmy
Ahojky dneska jsi dáme hot news
DEME NA TO!

Začneme DVD
Na DVD nám vyšla láska jako blázen: když bylo Conradovi 11 let, rodiče se sbalili a odjeli na dvacet let do Paříže, zatímco starosti o Conrada nechali na personálu luxusního newyourského hotelu. Teď je Condradivi přes 30 let a jeho život je plný filmování a bezstarostnosti- dokud se rodiče nerozvedou a jemu neskončí pravidelný přísun peněz .Conrad se stěhuje ke svému nejlepšímu příteli Dalynovi a brzy se zamiluje do jeho holky Beatrice. Jak tenhle milostný trojúhelník dopadne?(tyhle film moc nemusím ,,milostný trojúhelník´´ takže jsem to neviděl)

A pak je tu rezistence: nevyzuje na divergenci. Hlavní hrdinka Tris a čtyřka jako psanci bojují s nelítostným systémem… najdou spojence, aby vytvořili armádu, která se postaví jejich pronásledovateli??


Pak je tu kino
Vykolejená: tahle romantická komedie nás seznámí s žurnalistkou Amy která si užívá nezávazného života a rozhodně nestojí o romantický dlouhý vztah- dokud ovšem při jedné reportáži napotká Aarona. Tenhle sportovní lékař je fešák a navíc ještě milý a Amy se do nej navzdory svým předsevzetím zabouchne….


Amy: britská zpěvačka Amy Winehouse měla nezaměnitelný hlas, kterým uhranula miliony fanouškou po celém světě. Vedle talentu a slávy byl její život také plný závislosti a depresí zemřela 27 letech na otravu alkoholem její osud přibližuje dokument který momentálně běžá v kinech


We are your friends: ctižádostivý 23 letý DJ cole (zac efron) se snaží se svýma kamašema udělat hit, se kterým zaboduje na elektronické hudební scéně v L.A, a stane se slavným pod křídla jsi ho vezme postarší zkušení DJ, jenže vše se zamotá, když se Cole zabouchne do jeho přítelkyně Sophie. Cole si musí vybrat mezi láskou, přátelstvím a kariérou.. Hudební romantické drama bude k vidění v kinech 3 září.


Labyrint: zkoušky ohněm: Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily - a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní "raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání?
(na tenhle film se mega těším )

Seriály:
Limitless
Izombie

To je vše a zatím čaukýýýýs

fakty hra o trůny

26. srpna 2015 v 20:33 | ahoj1200 |  filmy
Ahojky dneska tu máme článek o faktech a to o seriálu hry o trůny bude jich 5
DEME NA TO!

V seriálu není jediná postava, která by se objevila v každém díle.
alyríjska oceľ je v skutočnosti damascénska oceľ.
Původní pilotní díl seriálu nebyl nikdy uveřejněn.
Někteří herci schválně nečetli knihy, protože se obávali, že kdyby věděli, co se stane s jejich postavami, mohlo by to ovlivnit, jak je hrají. Jedním z nich byl například Peter Dinklage (představitel Tyriona Lannistera)
Původně měli hrát zlovlky trénovaní vlci, ale protože bylo mnoho scén natočeno v Británii, kde to zákony o bezpečnosti práce nedovolují, a protože se zvířata na place často setkávala s dětmi, rozhodli se filmaři použít psy, kteří se co nejvíce podobají vlkovi.
Chcete příště fakty o herci/herečce a nebo film/seriály

Tak čaukýýýýs


foto

25. srpna 2015 v 18:30 | ahoj1200
Ahojky dneska jsem to bude foto článek

Tak DEME NA TO!
to je vše a zatím
čaukýýs

knižní typy

24. srpna 2015 v 20:48 | ahoj1200
Ahojky dneska jsi dáme knižní typy jdeme na to!

Silo
Autor: Hugh Howey
Nakladatelství: knižní klub
Počet stran: 496
Anotace:
V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát?

Divergence
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: cooboo
Počet stran:344
Anotace:
lavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže…

Temné šílenství
Autor: Wulf Dorn
Nakladatelství: knižní klub
Počet stran:384
Anotace:
Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači...
Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek.
Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím…
První láska
Autor: Raymond Emily Patterson James
Nakladatelství: cooboo
Počet stran: 224
Anotace:
Axi Mooreová je ve všech ohledech hodná holka. Pilně studuje, nedělá žádné průšvihy a hodně čte. Ale jednoho dne se rozhodne, že nějaké to pravidlo přece jen poruší… uteče z domova, ze svého do puntíku naplánovaného světa, a vydá se na road trip. A tím překvapí nejen sebe, ale také svého kamaráda Robinsona, kterého vezme s sebou. Protože co může být více vzrušující než cesta napříč Státy se svou životní láskou? Axi ale zjistí, že v životě, stejně jako na cestě, sem tam narazíte na překážku, před níž už se vám bohužel utéct nepodaří… Mysleli jsme si, že dokážeme utéct daleko od světa. A podnikli jsme šíleně dobrodružnou cestu přes Státy. Mysleli jsme si, že dokážeme uniknout času. A na nějakou chvíli se nám to podařilo…
Mysterium tremendum
Autor: Sebastian Rainer
Nakladatelství: panteon
Počet stran:260
Anotace:
Absolutní odhalení nejtemnějších koutů lidské duše.
Inspirace a posedlost Tizianovým obrazem Apollón a Marsyás.
Neuvěřitelný přerod muže v bytost posedlou svým dílem.
Emoční zážitek z tajemství zvaného mysterium tremendum.
Rázný a hrůzný počin životem zkoušeného muže.

Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku.

to je vše a
čaukýýýs

týden

24. srpna 2015 v 20:18 | ahoj1200
Ahojky
Dneska jsem se pro vás rozhodla napsat článek z nové série e to týden bude se jednat o to že vám povím co jsem přečetla viděla za celý týden mělo t vyjít už včera ale nějak jsem to nestihla tak DEME NA TO!

Začneme knížkami
Začela jsem čít příliš mnoho Kateřit od Johna Greena a jak jsem jí rychle začela číst tak jsem jí stejně rychle přestala číst. Johna Greena mám hodně ráda a na tuhle knížku jsem se strašně těšila a byla pro mě obrovským zklamáním zavřel jsem jí v půlce dávala jsem jí spoustu šancí ale tahle knížka za mě ne možná jí někdy ještě dám šanci.
A pak jsem rozečetla knížku hunger games síla vzdoru 1 část a zatím jsem spokojená nemám tomu co vytknout ale jsem teprve na začátku uvidíme dál
Tet dáme filmy za tenhle týden jsem stihla jen 2
První je albatros tence film jsem si pustila kůly tomu že tam hrál Thomas brodie- sangster jo hrál tam roli a to bylo ta tom filmu jediný pozitivní jak jsem se na ten film těšila a čekala od toho hodně vy výsledku to nebylo nic moc tohle mě moc nenatáhlo
Jednalo je tam o jednu holku rebelku která žila jen z babičkou a dědou a byli chudý a pak druhou holkou chytrou rozumnou a takovou mírnou z bohatý rodiny tyhle dvě se stanou kamarádky ale ta rebelka začne mít poměr z jejím tátou a je to tam celí pomatený. Za mě ne

A pak hotel Transylvánie což bylo pravím opakem albatrosu 7
Mile mě to překvapilo i když je to pohádka byla to super pohádka
Jednalo se o to že v hotelu bydleli strašidla a konala se velká oslava protože Drákulova dcera měla narozeniny ale jenže v hotelu se objevil člověk a zamilovat se do té Drákulovy dcery ona by chtěla pryč ale nemůže.

Pak jsou na seznamu seriály: a jedná se o seriál hry o trůny už my chybí poslední 2 díly z páté serie a nemůžu se dokopat k odkoukání tenhle seriál je mega rozebíraný a známý ale já nevím
Za začátku se mi to líbilo objevil se ta thomas brodie- sangster (já nevím jak se píše to jeho jméno je to ten kluk který cestoval z hodorem a z tím postižením klukem…)
SPOJLEJ:
pak umřel
KONEC SPOJLERU
: a pak ještě pár do 1 díly pátý série to šlo ale od 5 série to šlo od devíti k pěti jo některý scény tam šly
A pak jsem skoukla film(video) z Thomasem brodie sangster v angličtině má to 18 min a něco je to super mě se to líbilo i když to bylo krátký no koukněte samy


Tak to je všechno a zatím čaukýýs

filmy: horory

22. srpna 2015 v 20:40 | ahoj1200 |  filmy
Ahojky
Dneska jsem se rozhodla napsat článek na filmy a to jen na horory a bude jich 5
DEME NA TO!

1:začneme klasikou saw
Saw má 6 dílu a jedná se takovou docela zvláštní vyvažovačkou de totiž o to že je zavženích několik lidí v místnosti nebo v domě kde kdekoliv a mají za úkol se dostat ven ale ono to ne jednoduhý všude jsou pasti a vždi někdo musí něco obětovat aby pokračovali dál taky je možnost že jsou v nějakým přístroji třeb mají něco na chlavě a když nenajdou klíč který mají ve svém těle umřou. do tich zkoušek se nedostávají hodní lidi ale jen vrazi a podvodníci a další. Takže kdo má silný žaludek ať koukne.
2: tenhle film nevím jestli někdo zná ale je to collector
Jedná se o dva díly druhý díl je collection
Jedná se o to že je rodina bohatá která odjíždí na dovolenou hlavní hrdina který tam pracoval je v dluzích tak se je rozhodne vykrást jenže te rodina na dovolenou neodjela ale jejich dům napadl psychopat a mučí je ve sklepení a tak se ze zloděje stává hrdina druh díl je něco podobného.
3:dáme trochu něco míň drsného a to oni
Jedná se o holku kluka kteří odjíždějí na chatu kde začne teror oni tam sice chtějí jen přespat
Ale někdy v noci jin někdo zaklepe na dveře a začnu je obtěžovat tři psychopati a to 2 holky a 1 kluk a mají na sobě masky a ty masky májí na sobě celý film takže nevíme ani jak vypadají. Jinak je to natočení podle skutečnosti.
4: insidious
Jsou 3 díly
Ale tohle je strační ja jsem se bála jako nikdy jindy tam není krev je do duchařina ale ty nečakaný momenty to bylo strašný
Příběh o mladé rodině a jejich synovi, který se po tragické nehodě nachází v kómatu. Jakkoliv se zdá, že situace nemůže být horší, rodiče stále ještě netuší, že tělo jejich chlapce slouží jako vstupní brána pro pomstychtivé duchy, zatímco jeho duše je uvězněna v temném zapomnění.
5: poslední dále pořádek krvák a to masakr motorovou pilou
Má to dva díly a ten druhý se jmenuje texaský masakr motorovou pilou: počátek
Film byl natočen poprvé v roce 1974 a pak ještě jednou v roce 2003 druhý díl byl natočen 2006
A jedná se tam o to že muž z krouženou maskou vražní v texasu motorovou pilou to je vlastně pointa celého filmy

Info: tak články možná už budou vycházet normálně udělal jsem si v tom systém tak uvidíme jak to pude a bude fungovat
tak a zatím
čaukýýýs

informace

19. srpna 2015 v 16:36 | ahoj1200 |  informace
Ahojky
Tak jsem zpět což jste asi už poznali ale nejsem ještě úplně na plno zpět články tet budu vycházet třeba jednou za týden ale už jsem musela začít psát chyběli mi to bude spousta nových článků který budou vycházet pravidelně ale vše se dozvíte až začne škola a podle rozvrhu si to pak rozdělím tak to je vše a zatím

Čaukýýs

spáleniště zkouška

19. srpna 2015 v 16:30 | ahoj1200 |  recenze
Ahojky
Tak jsem zpět po pauze vyjde ještě info článek
dneska si dáme další recenzi a to na 2 díl labyrintu spáleniště zkouška tak
DEME NA TO!
Název: spáleniště zkouška
Autor: James Dashner
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 339
Hra skončila. Placeři si probojovali z Labyrintu cestu ven, noční můra navždy končí. Alespoň to si mladí bojovníci mysleli, když se po hrůzách, kterými si prošli, ukládali ke spánku. Další den však přišlo děsivé zjištění: to, co se stalo v Labyrintu, byl teprve začátek.
Když se Placeři konečně dostávají na svobodu, zjišťují, že se Země nachází v nejhorším stadiu rozkladu. Sluneční erupce byly pro lidstvo zničující - svět se proměnil v jednu velkou pustinu plnou raplů, lidí nakažených infekční nemocí zvaná erupce, která v nich probouzí vražedné šílenství. Tomu se chlapci snaží vyhnout při další zkoušce, kterou jim ZLOSIN připravil: dostat se během dvou týdnů přes Spáleniště (nejvíce sežehnuté části planety) do bezpečného úkrytu. Nezáleží na počtu obětí, ale na proměnných. Kdo se dostane do cíle, dostane lék na erupci a všechno to navždy skončí. Hra o čas může začít.
Druhý díl úspěšné trilogie Labyrint, ve kterém bude čtenářům lézt mráz po zádech. Číst Spáleniště byla pro mě jedna velká, divoká jízda. Co bude dál? Přežijí všichni? Proč se to děje? Každou stránkou se mi rojily další a další otázky a modlila jsem se, aby to mé oblíbené postavy přežily. Po prvním dílu jsem totiž pochopila, že tu není žádná jistota, že to musí nutně všichni přežít. Jde tu přeci jen o Proměnné. Spolu s Thomasem jsem tak prožívala každou ztrátu a jásala nad každou výhrou.
Už od prvního dílu jsem si oblíbila Minha, který svým sarkastický humor odlehčoval napjaté situace
Taky jsem měla hodně ráda Newta a Thomase Terezu jsem měla rada ale v tomhle dílu jsem mi zhnusila
Třešničkou na dortu byl ale konec. Ten mě dostal a jen nevěřícně jsem si asi ještě 5 přečetla konečná slova. Prostě zase super knížka od Jamse dashnera. Myslím že tenhle díl byl stejně dobrý jako ty ten první možná i lepší. Už se těším na film
Tak to je vše a zatím čaukýýs