spáleniště zkouška

19. srpna 2015 v 16:30 | ahoj1200 |  recenze
Ahojky
Tak jsem zpět po pauze vyjde ještě info článek
dneska si dáme další recenzi a to na 2 díl labyrintu spáleniště zkouška tak
DEME NA TO!
Název: spáleniště zkouška
Autor: James Dashner
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 339
Hra skončila. Placeři si probojovali z Labyrintu cestu ven, noční můra navždy končí. Alespoň to si mladí bojovníci mysleli, když se po hrůzách, kterými si prošli, ukládali ke spánku. Další den však přišlo děsivé zjištění: to, co se stalo v Labyrintu, byl teprve začátek.
Když se Placeři konečně dostávají na svobodu, zjišťují, že se Země nachází v nejhorším stadiu rozkladu. Sluneční erupce byly pro lidstvo zničující - svět se proměnil v jednu velkou pustinu plnou raplů, lidí nakažených infekční nemocí zvaná erupce, která v nich probouzí vražedné šílenství. Tomu se chlapci snaží vyhnout při další zkoušce, kterou jim ZLOSIN připravil: dostat se během dvou týdnů přes Spáleniště (nejvíce sežehnuté části planety) do bezpečného úkrytu. Nezáleží na počtu obětí, ale na proměnných. Kdo se dostane do cíle, dostane lék na erupci a všechno to navždy skončí. Hra o čas může začít.
Druhý díl úspěšné trilogie Labyrint, ve kterém bude čtenářům lézt mráz po zádech. Číst Spáleniště byla pro mě jedna velká, divoká jízda. Co bude dál? Přežijí všichni? Proč se to děje? Každou stránkou se mi rojily další a další otázky a modlila jsem se, aby to mé oblíbené postavy přežily. Po prvním dílu jsem totiž pochopila, že tu není žádná jistota, že to musí nutně všichni přežít. Jde tu přeci jen o Proměnné. Spolu s Thomasem jsem tak prožívala každou ztrátu a jásala nad každou výhrou.
Už od prvního dílu jsem si oblíbila Minha, který svým sarkastický humor odlehčoval napjaté situace
Taky jsem měla hodně ráda Newta a Thomase Terezu jsem měla rada ale v tomhle dílu jsem mi zhnusila
Třešničkou na dortu byl ale konec. Ten mě dostal a jen nevěřícně jsem si asi ještě 5 přečetla konečná slova. Prostě zase super knížka od Jamse dashnera. Myslím že tenhle díl byl stejně dobrý jako ty ten první možná i lepší. Už se těším na film
Tak to je vše a zatím čaukýýs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama